Четвъртият Райх
Вижте Четвъртият Райх – Част Първа за история на синархизма и Четвъртият Райх – Част Втора за зараждането на Паневропейското движение.
През декември 1944 г. Уилям Донован (ръководител на OSS, предшественик на ЦРУ, и рицар на Малта) и Алън Дълас (рицар на Малта, Череп и Кости, Le Cercle, Съвета за външни отношения на САЩ, първи директор на ЦРУ и ръководител на разузнавателните операции на OSS в Европа, действащи от Берн, Швейцария, призовават президента Рузвелт да одобри план, позволяващ на нацистките разузнавачи, учени и индустриалци да получат „разрешение за влизане в Съединените щати след войната и поставянето на печалбите им на депозит в американска банка и други подобни.“ В секретна директива, разпространена на 3 септември 1946 г., президентът Труман официално одобрява операция „Кламер“ (Paperclip) и я разширява, за да включва хиляда немски учени под „временно, ограничено военно задържане“, като офицер от SS Вернер фон Браун, който е вербуван за НАСА, където става баща на ракетната технология и космическата наука в Съединените щати. Малтийските рицари – наследници на рицарите хоспиталиери, които наследяват имотите на тамплиерите – участват в подпомагането на хиляди бивши нацистки членове на SS да избягат през пътя на плъховете, като спасяват нацисткото злато и заграбените милиони от нацистите и им предоставят убежище на места като Съединените щати, Египет, Аржентина и Чили, често с помощта на ЦРУ. Нацистите провеждат политика на плячкосване на активите на своите жертви, за да финансират войната, като ги събират в централни депозитари. Смята се, че на тяхно разположение са били около 800 милиона долара. Твърди се, че Банката за международни разплащания (БМР – Централната банка на централните банки, която днес води и координира Голямото зануляване на финансовата система и въвеждане на цифрови валути на централните банки) на Ялмар Шахт е помогнала на германците да плячкосват активи от окупирани страни по време на Втората световна война. Голяма част от заграбеното от нацистите са складирани в БМР и в банката на Ватикана, които също предоставят критична помощ за бягството на плъховете.
Ялмар Шахт дава капитал за създаването на IG Farben през 1926 г., назначен е за ръководител на Райхсбанк от Адолф Хитлер през 1933 г. и след това през 1934 г. за министър на икономиката. IG Farben е основната компания, без която Хитлер не би могъл да осъществи своя индустриализиран „научен“ Холокост, щедро подкрепена и от Standard Oil на Рокфелер. IG Farben и Standard Oil на Rockefeller на практика са една фирма, обединени в стотици картелни споразумения. Братята Дълaс (Алън Дълас – рицар на Малта, член на Череп и Кости, Le Cercle, Съвета за външни отношения на САЩ и първи директор на ЦРУ и Джон Дълас – държавен секретар на САЩ по време на президентството на Айзенхауер) от адвокатската кантора Sullivan & Cromwell, една от най-влиятелните в Америка, са адвокатите на IG Farben. Хамбургският приятел и колега на Шахт, нацистът Герхард Вестрик, ръководи кореспондентската адвокатска кантора на Дълас в Германия. Заговорниците никога не са били против авторитарните режими, както демонстрира подкрепата им за Франко и Мусолини, или ранната им подкрепа за Хитлер, която впоследствие оттеглят, защото смятат Хитлер за риск, програма, която не може добре да се контролира и която в крайна сметка ще унищожи Германия, а може би и целия Запад със себе си. Но Хитлер е чудесен избор за естаблишмънта за времето, в което таят надежда, че ще успее да изтрие комунизма от лицето на земята.
Според всички исторически данни Шахт е архитектът през 1930 г. на Банката за международни разплащания (БМР), заедно с Монтегю Норман от Банк Оф Ингланд, с когото са близки приятели. Въпреки че БМР е инструмент на нацистите, операциите й са одобрени от Великобритания, а британският директор сър Ото Нимайер и председателят и предан поддръжник на Хитлер – Монтагю Норман, остават на поста си през цялата война.
Историкът Карол Куигли, в своята епична книга „Трагедия и Надежда – история на света в нашето време“ (Ню Йорк: MacMillan Company, 1966), описва схемата на Банката за международни разплащания за установяване на диктатура на монархо-финансовия елит над световните финанси:
„Силите на финансовия капитал имаха друга далечна цел, нищо по-малко от създаването на световна система за финансов контрол в частни ръце, която да доминира над политическата система на всяка страна и икономиката на света като цяло. Тази система трябваше да бъде контролирана по феодален начин от централните банки на всички държави, които действат съгласувано чрез тайни споразумения, постигнати на чести частни срещи и конференции. Върхът на системата трябваше да бъде Банката за международни разплащания в Базел, Швейцария, частна банка, притежавана и контролирана от световните централни банки, които сами по себе си бяха частни корпорации. Всяка централна банка, в ръцете на хора като Монтагу Норман от Английската банка, Бенджамин Стронг от Банката на Федералния резерв в Ню Йорк, Шарл Рист от Банката на Франция и Ялмар Шахт от Райхсбанк, се стремеше да доминира над своето правителство чрез способността си да контролира заемите на Министерството на финансите, да манипулира чуждестранните борси, да влияе върху нивото на икономическата активност в страната и да контролира политиците, които сътрудничат, чрез последващи икономически възнаграждения в света на бизнеса.“
Kакто е документирано в Книгата на Хитлер, Шахт изнудва Нюрнбергския трибунал, като твърди, че е действал само от името на международната финансова олигархия в своето въплъщение като висш нацистки служител, представлявана от Банката за международни разплащания. Ако бъде опрян до стената, заплашва той, ще предостави доказателства за международния финансов кабал зад „проекта Хитлер“.
Ялмар Шахт, e сред първите членове на Паневропейския съюз и ентусиазиран привърженик на идеята за обединена Европа. Ключовата роля на Шахт в Хитлеровия преврат и в Паневропейския съюз, подчертава едно критично измерение на универсалната фашистка схема: ключовата роля на финансовия „свръхелит“ и неговите банкови технократи, които след провала на „проекта Хитлер“, се впускат в още не една големи инвестиции, сред които Европейския съюз.
[…] Четвъртият Райх – Част трета […]
[…] и Четвъртият Райх – Част трета, […]